• Dolar döviz kuru 5.4967
  • Euro döviz kuru 6.2303
  • 03.08.2018
Dinçer ÇANKAYA

Dinçer ÇANKAYA

İnsan,İhanet Ve Yaradan

Havva annenin yasak meyveyi yemesiyle ilk ihanetini yapmıştı nankör insan kendisini yaratan yüce ALLAH a... insanoğlunun şeytana arkadaş olmasının temel sebebi kendi çıkarı ve geleceğini sağlamlaştırmak yani ölümsüz olmak içindi böylece yaradan ın gazabına uğrayan insanoğlu bir anda buluvermişti kendisini dünya denen meçhul yerde. Cezalıydı adem, ve sonradan gelecek zürriyeti. En büyük nimet olan cenneti satmışlardı küçük bir elmaya kendi çıkarlarına. Ve nankörlüğünü ilk yaradan a göstermişti insanoğlu.Başkaldırmıştı iblis misali ve dinlememişti yaradanı cezalıydı, tehlikeli, zayıf ve çaresiz. Ve sonra kardeş kanı akıtacaktı kutsal topraklara ve yine lanetlenecekti zalimleşecekti insanoğlu. Güçlendikçe yok edecekti ve yok ettikçe yine kızdıracaktı yaradanı...

Zaman geçtikçe çoğalacak çoğaldıkça kavimlere dillere ırklara milletlere ayrılacaktı. Kin bürüyecekti ruhlarını ve gözleri doymayacaktı talan cinayet soykırım hepsi hepsi marifeti olacaktı insanoğlunun.ve tanrı unutulacaktı gözü dönmüş insan tanrılaşmak isteyecekti inkar zulüm ve kanla beslenecekti. sonra gecikmeyen gazaplar peş peşe gelecekti uyarmak için nankör günahkar insanı lut medyen nuh vs cezaya alışmıştı insanoğlu ve yine coşacaktı utanmaz arlanmaz ders almazdı rahata kavuştuğunda yine ihanetine devam edecekti. peygamber yakacak çarmıha gerecek tanrılığını ilan edecek kutsal kitapları yakacak yok sayacak taşa toprağa tapacaktı yaradan cezalandırdıkça insanoğlu zalimliğin ve zulmün hep doruğunda olacaktı. ve kirlendi dünya hiç bir zaman güzelleşmeyecek sömürü en büyük silahı insanoğlunun. yaratıkların en korkuncu ve en ihanetçisi kalleşi insan çünkü kendini yaradana yanlışı yapan tek canlı zaman geçtikçe ve çağlar çağları kovaladıkça medeniyetlerin doruğundaki insanoğlu yine tehlikenin kan emiciliğin ve zulmün sembolü olacaktı.

Din savaşları kan revan içinde bırakacaktı evreni mezhepler paramparça edecekti barışı kardeşliği. diller ırklar ve milliyetler zalimi zalimleştirecek ve mazluma feryad ettirecekti. şevkat yok olacaktı insan yüreğinden, kuduracaktı insan benliği mazluma ölüm sürgün hapis işkence zulüm kısacası yok oluş zalime talan sömürü cezalandırma yasaklama yani efendileşme firavunlaşma. evren kan ağlayacak merhamettin bittiği yerde milliyetler dinler mezhepler oyuncak gibi kullanılıp zulme kapı açmak için insanlar uyutulacak ve yine ağlayacak kutsal topraklar insanoğlu ıslah olmaz bu çiğ süt meselesi değil bakın yaradana yanlış yapan herkese her şeye kendine yanlış yapar çocuk katili din katili cennet katili dil katili ırk katili kardeş katili ana baba katili evren katili insanoğlu barbar katil vahşi yalancı talancı.. 

Yaradan izliyor cennetten kovulan zalim yaratıkları ve onlar hala devam ediyorlar aşağlık egolarının tatminkar olmayan mücadelesine. en büyük intikam sahibi ALLAH tır cezayı veren ve cezayı hak eden ortada biz bekliyoruz izliyoruz ve göreceğiz. 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Yazara Ait Başka Makale Bulunamadı.